a Mateřská škola Krnsko

O škole

ZŠ v Krnsku je školou s výukou estetiky, anglického jazyka nebo informatiky jako volitelného předmětu již od 3. ročníku.

Naše škola je malotřídní, to znamená, že žáci 1.-5. ročníku se učí ve třech třídách.

Položili jste si již někdy otázku, jaké výhody přináší vyučování ve spojených třídách?

Po zkušenostech, které jsme měli možnost výukou v takovémto typu školy získat, můžeme říci, že výhody převažují nad nevýhodami. Žáci jsou schopni samostatně řešit problémové situace, vzájemně si pomáhat, pracovat ve skupinách a být ohleduplní. V nejvyšší možné míře je zamezeno „bolesti“ velkých škol – šikaně. Obecně lze říci, že tento typ školy lépe připraví člověka na praktický život.

Náš školní vzdělávací program nese název „Planeta poznání“. Je sestaven tak, aby umožňoval rozvíjení schopností a nadání dětí. Jsme přesvědčeni, že každý člověk je výjimečný a jeho nadání je třeba objevit a podpořit.

Vzhledem k umístění naší školy je program zaměřen na maximální propojení učiva s praxí. Máme  možnost vycházek a krátkých výletů v rámci přírodovědy, vlastivědy a výchov.

Dopravu žáků do školy i zpátky domů zajišťuje Obecní úřad Krnsko.

Školní a mimoškolní akce:

Dlouhodobé: Předškolička, Masopust, vánoční besídka, víceoborová okresní soutěž Krnecká paleta s velikonočním jarmarkem a preventivní program „Škola plná pohody“. Aktivně se zapojujeme do třídění odpadu.

Jednorázové: Slavnostní zahájení školního roku, Čarodějnické odpoledne, Pisálkův den, Pasování na čtenáře, Slavnostní vyřazení žáků 5. ročníku, Mikulášská nadílka, Povánoční tělomrsk, návštěvy kulturních představení aj.

Spolupráce s rodiči:

Konzultace, na kterých mohou rodiče individuálně získat informace o prospěchu a chování svých dětí, jsou uvedeny v žákovských knížkách.

Schůzky pro všechny rodiče jsou svolávány dle rozpisu.

Počasí dnes:

1. 4. 2020

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 5 až 9°C. Noční teploty -2 až -6°C.

ZŠ: 326 723 116

MŠ: 326 727 333