Základní škola
a Mateřská škola Krnsko

OBNOVENÍ PROVOZU ZŠ

Podmínky pro otevření ZŠ

OBNOVENÍ PROVOZU ZŠ

Od 25.5.2020 dojde opět k otevření základních škol.

Provoz školy bude probíhat od 7.30 do 15.30hod.

Pro docházku do ZŠ je nutno dodržet následující bezpečnostní pokyny: 

Vstup do  budovy 

-žáci se budou scházet od 7.30 do 8 hod před budovou školy u své třídní učitelky. Před, ani po určeném časovém termínu, nesmí dítě vstoupit do areálu školy!

-ranní družina nefunguje

-rodiče mají vstup do budovy školy zakázán!

-dodržení odstupů 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními

-všichni vstupují do areálu školy s rouškou

- pověřený pedagog  převezme Čestné prohlášení . Formulář si můžete stáhnout v dokumentech na stránkách školy, vyzvednout si ho osobně od 18.5. do 22.5. v čase od 8 do 12 hodin, nebo ho vyplnit a předat v den nástupu do školy. Bez řádně vyplněného a podepsaného Čestného prohlášení nemůže být žák do školy vpuštěn!

-před vstupem do školy bude dětem  měřena teplota a proběhne ranní filtr. Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest) nesmí do školy vstoupit

-pokud se u dítěte během dne objeví některý z výše uvedených příznaků, bude ihned informován zák. zástupce, který si dítě odveze

- v 8 hodin odvede pedagog žáky do třídy

Ve třídě

-neprodleně  po příchodu do třídy, musí každý použít dezinfekci na ruce (zajišťuje škola). V průběhu pobytu ve třídě nemusí žáci ani pedagogičtí pracovníci nosit roušku, pokud je zachován rozestup 2 metry (nejméně 1,5 metru). Pokud dochází k bližšímu kontaktu (např. při skupinové práci), musí se roušky nosit  i ve třídě. Stejně tak v případě pohybu ve společných prostorách  školy

-dejte svému dítěti do školy dvě roušky, každou v samostatném sáčku

-výuka bude probíhat od 8 do 11.30 hodin. Po obědě, ve stejných skupinách přejde na odpolední pobyt-v nutném případě do 15.30 hodin

Odchody ze školy

- z organizačních důvodů nelze vyprovázet každé dítě 

-vzhledem k tomu, že rodiče nemají přístup do budovy školy, budou děti odcházet ze školy samostatně. Žádáme tímto rodiče, aby s Čestným prohlášením odevzdali také vyplněný formulář k Samostatnému odchodu dětí ze školy-ke stažení v dokumentech na stránkách školy, k vyzvednutí od 18.5.do 22.5. v čase od 8 do 12 hodin ve škole, nebo jej můžete vyplnit v den nástupu do školy. Zároveň žádáme rodiče, aby o čase odchodu informovali třídní učitelku-SMS, nebo lístek, který pošle po dítěti. Bez zprávy od rodičů (na žádost dítěte) nebude žákovi samostatný odchod ze školy umožněn! 

-žáci bez oběda mohou odcházet ze školy od 11.45 do 12 hodin

-u žáků s obědem bude možný čas odchodu upřesněn-třídy se nesmí prolínat ani při stravování

Z důvodu zajištění stravování jsou rodiče povinni přihlásit děti k docházce nejpozději do 21.5.2020

 

Datum vložení: 11. 5. 2020 18:09
Datum poslední aktualizace: 11. 5. 2020 19:23
Autor: Správce Webu

Aktuální počasí

Počasí dnes:

3. 6. 2020

bourka

Bude polojasno až oblačno, v Čechách místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 21 až 25°C. Noční teploty 11 až 7°C.

Rychlý kontakt

ZŠ: 326 723 116

MŠ: 326 727 333

info@zskrnsko.cz

 

Základní škola a Mateřská škola Krnsko

Krnsko 75

294 31, Krnsko